Železný hasič 2023

Dne 22. července jsme uspořádali další, tentokrát již desátý ročník soutěže Železný hasič o putovní pohár starosty obce. Počasí nám tentokrát přálo a bylo pro pořadatele i soutěžící příznivé, bez extrémních teplot, které nás trápily v minulých ročnících. Chtěl bych touto cestou poděkovat pořadatelům, závodníkům i těm nemnoha divákům, kteří nás přišli podpořit. V hlavní kategorii se na třetím místě umístil p. Rostislav Zukal, druhý byl p. Hynek Doležel ml. a první místo si vybojoval p. Bronislav Hanzl. Tentokrát si s námi mimo soutěž zazávodila i jedna žena, paní Monika Ryšavá, která si na mírně zjednodušené trati nevedla vůbec špatně. Fotogalerie z celé akce je v odkazu na konci článku.

Po dokončení závodu v hlavní kategorii odstartoval Dětský železný hasič, který nám tradičně přinesl největší zadostiučinění. Vidět na tvářích mladých a mnohdy i malých závodníků to nadšení a radost z dobře splněných úkolů na trati je prostě k nezaplacení.

Další program pokračoval ukázkou požárního útoku, v podání našich mladých hasičů.

A konečně poslední na programu bylo vytvoření pěny pro potěšení nejmladších diváků i soutěžících.

Odkaz do fotogalerie na Rajčeti